پارچه سورن

پارچه سورن

پارچه سورن یکی از انواع پارچه‌ها است که در تولید انواع شلوارهای اسپرت زنانه، شلوارهای مجلسی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پارچه از نخ پلی‌استر و ویسکوز بافته می‌شود و دارای ویژگی‌هایی مانند قیمت پایین، بدون پرز و خاصیت کشسانی است. این ویژگی‌ها مربوط به نخ‌های پلی‌استر بوده که در بافت این پارچه مورد استفاده قرار گرفته است. نخ پلی‌استر جزو الیاف مصنوعی بوده و در مقابل نخ ویسکوز جزو الیاف طبیعی است و در نتیجه پارچه‌ سورن از ترکیب این الیاف تولید می‌شود. در نتیجه خواص هر دو را در خود دارد. در برخی موارد نیز از نخ لاکرا در بافت این پارچه استفاده می‌کنند تا خاصیت کشسانی آن را افزایش دهند. در این صورت می‌توان از آن برای تولید لباس‌های ورزشی نیز استفاده نمود. در زمان خرید  پارچه سورن باید به نوع کاربری آن و الیاف بکار رفته توجه شود.

کسب راهنمایی و خرید عمده پارچه از طریق شماره : ۰۹۰۱۹۹۲۳۸۳۴

خرید عمده پارچه سورن

برای اینکه خرید پارچه سورن مقرون به صرفه باشد، می‌توانید از کارخانه پارچه سورن و به صورت عمده این محصول را خریداری نمایید. در این صورت به دلیل حذف واسطه‌ها و نیز خرید عمده، قیمت بهتری داشته و می‌توان گفت خرید آن به صرفه است. البته لازم است در زمان خرید عمده نیز به کیفیت پارچه، نوع الیاف و نسبت آن‌ها، دوام رنگ پارچه و مسائلی از این قبیل توجه نمایید و صرفاً به علت پرداخت بهای کمتر، کیفیت را نادیده نگیرید.

 

مشخصات پارچه سورن

ویژگی پارچه سورن آن‌ها را برای استفاده مصارف مختلف آماده می‌کند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • نرمی و انعطاف‌پذیری

این پارچه‌ها نرم و سبک هستند و در نتیجه پوشیدن لباسی که با این نوع پارچه دوخته می‌شود، حس راحتی زیادی برای مصرف‌کننده به همراه دارد. بخصوص پارچه سورن شلواری بیشترین مصرف را داشته و در تولید انواع شلوارهای زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • خاصیت کشسانی و ارتجاعی

حالت کشسانی این پارچه‌ها باعث شده که از آن برای تولید انواع شلوارهای زنانه مورد استفاده قرار دهند. خاصیت کششی پارچه سورن کشی راحتی بیشتری را به همراه دارد و خانم‌ها می‌توانند برای مصارف مختلف از این مدل شلوارها استفاده کنند. استفاده از پارچه سورن فول کش برای شلوارهای چسبان، ساپورت‌ها و زیر مانتویی به دلیل این خاصیت است.

مشخصات پارچه سورن

معرفی مشخصات پارچه سورن

 • تنوع رنگی بالا

تنوع رنگی زیادی این پارچه‌ها، آن‌ها را برای مصارف مختلف کاربردی می‌کند. برای ست کردن لباس‌های مختلف با این مدل شلوارها مشکلی نخواهید داشت. البته در بین رنگ‌ها، رنگ مشکی طرفداران بیشتری داشته و محبوب‌تر است. بعد از این رنگ، سورمه‌ای، سبز ارتشی و … در رده‌های بعد قرار می‌گیرند که برای تولید پارچه سورن پاییزه بسیار مناسب و کاربردی هستند.

 • میزان آب رفت پارچه

استفاده از نخ ویسکوز در تولید پارچه سورن هرچند نرمی زیادی را به همراه دارد، باعث شده که احتمال آب رفت آن بیشتر شود. هرچند همه پارچه‌ها این خاصیت را ندارند ولی بهتر است در زمان خرید به این موضوع توجه نمایید.

 • متراژ 

متراژ این پارچه‌ها معمولاً بیش از ۱۹۰ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود و به صورت فشرده و دولایه تولید می‌شوند.

 قیمت پارچه سورن

قیمت این پارچه نیز مانند سایر انواع پارچه‌ها به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. این فاکتورها عبارت‌اند از:

 • کیفیت پارچه سورن

هرچه مواد اولیه تولید پارچه کیفیت بالایی داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر می‌رود؛ بنابراین لازم است در زمان خرید از مرغوبیت و کیفیت مواد بکار رفته که شامل نخ ویسکوز و نیز پلی‌استر است، مطمئن شوید؛ زیرا ممکن است در تولید این پارچه از الیاف بی‌کیفیت استفاده شود تا قیمت محصول پایین‌تر باشد و فروش بالاتر رود. پارچه ارزان قیمت و بی کیفیت، زبر بوده و حالت خشکی دارد.

 • رنگ پارچه سورن

یکی دیگر از عوامل مؤثر، رنگ و ماندگاری آن است. این آیتم بستگی به مرحله رنگرزی و نیز فیکس رنگ پارچه دارد. اگر مواد رنگ کیفیت بالایی داشته باشند، رنگ پارچه نیز دوام بالاتری دارد و به سرعت در اثر شستشو تغییر نمی‌کند. همچنین شفافیت خود را از دست نداده و بور نمی‌شود.

 • محل خرید پارچه سورن

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار، محلی است که پارچه خریداری می‌شود. معمولاً عمده فروشی‌ها قیمت پایین‌تری را برای محصولات پیشنهاد می‌دهند؛ زیرا واسطه‌ها حذف و در نتیجه قیمت پایین می‌آید.

در نتیجه می‌توان گفت کیفیت مواد اولیه تولید محصول، رنگ و ماندگاریان و نیز محل خرید از عوامل مهم در تعیین قیمت به شمار می‌روند.

محل خرید پارچه سورن

محل خرید انواع پارچه سورن

فروش عمده پارچه سورن

امروزه فروش عمده پارچه رونق بیشتری پیدا کرده است؛ زیرا هم برای مصرف‌کننده مقرون به صرفه‌تر است و هم فروشنده می‌تواند در مدت کوتاهی محصولات خود را به فروش برساند. مشتری به دلیل حذف واسطه‌ها و خرید از مراکز عمده فروشی می‌تواند سود بیشتری کرده و پارچه بیشتری نیز خریداری نماید. یا اینکه با همان قیمت بتواند پارچه با کیفیتی را خریداری کند. این معامله به نفع دو طرف بوده و به همین دلیل استقبال بیشتری از این مورد می‌شود. این موضوع در حال حاضر که با نوسان قیمت زیادی روبرو هستیم، اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند؛ زیرا هرچه زودتر مقدار پارچه بیشتری خریداری شود، سود بیشتری به خریدار می‌رسد؛ بنابراین توصیه می‌شود اگر توان خرید پارچه بیشتر را دارید، مراکز عمده فروشی را برای این منظور در اولویت قرار دهید.

 

مواد تشکیل‌دهنده پارچه سورن چیست؟

این پارچه از نخ‌های پلی‌استر و ویسکوز به نسبت‌ها مشخص تولید می‌شود. هرچه نسبت این مواد تغییر کند، روی کیفیت محصول نیز تأثیر می‌گذارد. اگر الیاف طبیعی تولید پارچه سورن که شامل نخ ویسکوز است، بیشتر باشد کیفیت بالاتری دارد. در نتیجه میزان نرمی پارچه بالاتر رفته و همچنین قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. ولی نخ پلی‌استر که جزو الیاف مصنوعی است، حالت کشسانی و ارتجاعی و نیز قیمت آن را تعدیل می‌کند. همچنین مانع از آب رفتن زیاد، پرز دادن و … می‌شود. در نتیجه لازم است میزان مشخصی از این نخ نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

تولیدی پارچه سورن مستر نیکسان

پارچه سورن یکی از انواع پارچه‌ها است که در تولید محصولاتی مانند انواع شلوارها، لگ‌ها و … زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پارچه از ترکیب الیاف طبیعی ویسکوز و الیاف مصنوعی پلی‌استر تولید می‌شود. در نتیجه دارای خاصیت کشسانی بوده و حالت آب رفت و پرز دادن کمتری دارد. این پارچه‌ها بسیار نرم و راحت هستند و تنوع رنگی زیادی نیز دارند.

https://www.highsnobiety.com/

پارچه سورن از ترکیب دو نوع الیاف طبیعی و مصنوعی به نام‌های ویسکوز و پلی استر تولید می‌شود. الیاف ویسکوز از مواد طبیعی مانند خمیر چوب یا پنبه تهیه می‌شوند و دارای خاصیت نرمی، لطافت و خنک بودن هستند. الیاف پلی استر نیز از مواد مصنوعی تهیه می‌شوند و دارای خاصیت استحکام، دوام و چروک‌نشدن هستند.

مراحل تولید پارچه سورن به شرح زیر است:

۱. تولید الیاف

اولین مرحله تولید پارچه سورن، تولید الیاف آن است. الیاف ویسکوز با استفاده از روش‌های مختلفی مانند روش‌های سولفو و ویسکوز سولفیت تولید می‌شوند. الیاف پلی استر نیز با استفاده از روش‌های پلیمریزاسیون تولید می‌شوند.

۲. تبدیل الیاف به نخ

پس از تولید الیاف، آنها باید به نخ تبدیل شوند. این کار با استفاده از دستگاه‌های ریسندگی انجام می‌شود.

۳. بافت پارچه

نخ‌های تولید شده در مرحله قبل، در دستگاه‌های بافندگی به پارچه تبدیل می‌شوند. پارچه سورن معمولاً با دستگاه‌های بافندگی دو رو بافی تولید می‌شود.

۴. تکمیل پارچه

پس از بافت پارچه، مراحل تکمیلی مانند شستشو، رنگرزی و کامپکت روی آن انجام می‌شود.

شستشو

پارچه سورن پس از تولید، باید شسته شود تا مواد اضافی و آلودگی‌های آن از بین بروند.

رنگرزی

پارچه سورن معمولاً در رنگ‌های تیره مانند مشکی، سرمه‌ای و یشمی تولید می‌شود. رنگرزی پارچه سورن با استفاده از رنگ‌های مصنوعی انجام می‌شود.

کامپکت

کامپکت کردن پارچه سورن باعث افزایش استحکام و دوام آن می‌شود. این کار با استفاده از دستگاه‌های کامپکت انجام می‌شود.

پارچه سورن پس از انجام مراحل تکمیلی، آماده استفاده است. این پارچه معمولاً برای تولید انواع شلوار، مانتو، کت و دامن استفاده می‌شود.

ویژگی‌های پارچه سورن

پارچه سورن دارای ویژگی‌های زیر است:

 • نرمی و لطافت
 • خنک بودن
 • استحکام و دوام
 • چروک‌نشدن
 • مناسب برای افراد با پوست حساس

نکات نگهداری از پارچه سورن

برای حفظ کیفیت پارچه سورن، باید نکات زیر را رعایت کرد:

 • پارچه سورن را با آب سرد و مایع لباسشویی ملایم بشویید.
 • از خشک‌کن برای خشک کردن پارچه سورن استفاده نکنید.
 • پارچه سورن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
 • از اتو با دمای پایین برای اتو کردن پارچه سورن استفاده کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *